Mutfak İmalatı ve Mutfak Dolabı

Evlerin, villaların, yazlıkların hatta ofislerin önemli bölümlerinden biridir mutfaklar. Yemeklerin pişirildiği, çoğu zaman yine burada yendiği hemen herkesin ev dekorunda üzerinde özenle durduğu bir odadır. Tasarımlarına göre klasik veya modern tarzda olabilir mutfaklar.

Bir mutfağın doğru tanımlamasına uygun olabilmesi için bazı kriterleri barındırması gereklidir. Örneğin mutfak ıslak hacimli bir bölge olduğundan kesinlikle sunta veya suntalam gibi malzemeler kullanılmamalıdır. Sunta malzeme su ile teması halinde şişip deforme olarak dağılabilmekte dolayısıyla kısa ömürlü bir üründür. Mutfak dolabı imalatı için kullanılacak malzemeler asgari kalite ve dayanıklılık için mdf ve mdf lam olmalıdır. Mdf suntaya göre çok daha dayanıklı ve suya karşı mukavemeti çok daha güçlü yoğun bir malzemedir. Mutfak en iyi kalitede olmalı diyorsanız masif yani doğal ağaç malzemeler tercih edilmelidir. Masif de çok iyi bir şekilde işlenmeli mutfağa montesinden sonra çalışmaması için gerekli tüm çalışmalar yapılmış olması gereklidir.

Mutfağınız lake olsun istiyorsanız Sayerlack veya Akzo Nobel lake boya uygulanmasına özen göstermelisiniz. Bu boyalar dünya çapında kalitesini ispatlamış 1. sınıf boyalar olup, lake boyadan en üst performansı alabileceğiniz boyalardır. Malzeme ve boyadan sonra gelen önemli bir diğer nokta ise çekmece rayları ve menteşeleridir. Muftak imalatı yaptırmadan önce bu detayları üretici ile görüşmelisiniz. Blum raylar tercih edilmesi oldukça kaliteli bir sonuç verecektir.

Dolap menteşeleri, çekmece kulpları ve diğer aksesuarları da Hafele marka olması uzun ömürlü bir iş olması adına doğru bir karar olacaktır. Çekmeceleri hızlı kapadığınızda bile stoplama mekanizması sayesinde çekmece kendini frenleyecek ve herhangi bir yıpranmayı önleyecektir. Mutfağınızın alanı geniş ise orta kısma amerikan bar düşünebilirsiniz. Bu sayede hem alanı doğru kullanmış olur hem de hareket özgürlüğü kazanırsınız.

Mutfağınızda yemek pişirdiğinizde veya kızartma yaptığınızda havaya karışan buhar ve yağların mutfağınıza zarar vermemesi için bir davlumbaz kullanmalısınız. Mutfağınızı ahşap temizleyicileri kullanarak hafif nemli bir bezle silmeniz muftağınızın mobilyalarının daha uzun ömürlü olmasını sağlayacaktır.

Comments are Closed