Mobilya

Mobilyanın gündelik yaşamımızdaki etkisi ve yeri tartışılamaz. Peki mobilyanın tarihine bakarsak ilk olarak ne zaman icad edildi ve kullanılmaya başlandı. Mobilyanın ilk kullanımı M.Ö. 4000 eski çağ yıllarına kadar uzanmaktadır. O zamanki insanların ağaçlarla ve taşlarla yontarak oluşturdukları ahşap eşyalar mobilyanın oluşumuna ilk adımdır.

O zamanki insanlar taşlara sert zeminlere nazaran daha yumuşak ve konforlu olduğunu farkettikleri için ağaçlar ile oturacak ve yatacak yerleş inşa etmişlerdir. Kısacası mobilya tarihi yaklaşık 6000 yıl eskiye dayanmaktadır. İlk olarak Mısır, Batı Asya, Roma ve Yunanistan imporotorluklarında kullanılmaya başlanmıştır.

Orta çağlarda mobilyaların kullanımı çok daha fazla sıklaşarak iyice yayılmıştır. O zamanki zengin diye tabir edilen varlıklı insanlar malikanelerini ahşaptan ve hareket edilebilir bir şekild inşa ettirerek sık sık bölge değiştirirlerdi. Mobilyalarıda buna göre üretilir harekete elverişli olarak monte edilirdi.

Yaklaşık olarak M.S. 1500 yıllarında mobilyalar çok daha modern şekiller almaya başladı. Artık üretilen mobilya eşyaları çok daha hafif ve klasik modern gibi güzel tasarımlar oluşturulmaya başlanmıştır. 1700-1800 yıllar arasında ise mobilyalarda artık konfor ön planda tutulmaya başlamıştır. Artık üretilen mobilyalar çok daha konforlu renkli ve süslü olarak imal edilmeye başlanmıştı.

1900 yıllarından günümüze kadar geçen tarih aralığında ise mobilyalar en üst düzeyde modern ve konforlu olarak üretilmeye başlanmıştır. Teknolojininde hızla gelişmesiyle artık el değmeden seri üretimler fabirakalar ile yapılarak dünyanın dört bir yanına ithalat ve ihracat yapılmaktadır. Eskiden çok lüks bir ihtiyaç olan mobilyalar günümüzde ise temel ihtiyaçların başında gelmektedir.

CropMobilya.Com 1980 yıllarında girdiği mobilya pazarında oldukça başarılı çalışmalar yaparak pazarda önemli bir kariyer sahibi olmuştur. Crop Mobilya ürettiği tüm mobilyalarda kaliteye ve müşteri memnuniyetini daima ön planda tutarak müşterilini daima mutlu etmiş ve onların tam olarak ihtiyaçlarına göre hizmet vermiştir. Sizde hemen Crop Mobilya ile iletişime geçerek kişiye özel mobilya üretim hizmetlerinden faydalanarak kaliteyi, konforu ve memnuniyeti yaşayabilirsiniz.

Crop Mobilya İletişim Bilgileri
Web Site: http://www.cropmobilya.com
Email: info@cropmobilya.com
Telefon: 021 286 32 33
Fax: 0212 286 32 47
Adres:
Show Room: Pınar Mh. Çamlıbel Cd. No:46 Maslak / Sarıyer/ İstanbul (istinyepark a.v.m. arkası)
İmalat Yeri: Pınar Mh. Çamlıbel Cd. Fikri Sk. No:8 Maslak / Sarıyer/ İstanbul (istinyepark a.v.m. arkası)

Comments are Closed